FAQ

Často kladené dotazy

Jak dlouho trvá realizace domu ABODES, když dnes objednám?
Dům jsme Vám schopni zajistit ve lhůtě 12-14 týdnů. Neboli když dnes objednáte, přibližně do čtvrt roku bydlíte! V případě akutní potřeby, se Vám pokusíme maximálně vyjít vstříc! Případně nabídneme skladové domy!
Je pro domy ABODES nutné vyřizovat stavební povolení?
Pokud je dům do velikosti 25m2 není třeba řešit stavební povolení, ale i tak je nutné projít územním řízením (což znamená lehce jednodušší proces). Ale podle ustanovení nového Stavebního zákona co nabývá účinnosti od 1.7.2024, pro domy až do 40m2 není třeba stavebního povolení, ani územního řízení! Dům ale musí plnit všechny zákonné a normové požadavky, náležitosti dané územním plánem apod. S případnými detaily Vám rádi poradíme!

Pokud se jedná o stavbu větší, dle zákona je nutné projít stavebně povolovacím procesem. Ale i s tím můžeme pomoci. Ve spolupráci s naší partnerskou společností FOLZA projekt s.r.o. jsme schopni zajistit kompletní stavební projekt včetně zabezpečení celého procesu stavebního povolení, včetně komunikace s úřady. Takže s námi ani větší domy nebudou problém!
Domy jsou velmi cenově výhodné, jak to děláte?
Nejlepší cenu v porovnání s konkurencí máme díky kompletní výrobě ve vlastní hale v Dobelicích na jižní Moravě. Díky tomu jsme schopni pracovat na několika domech současně a tak šetříme náklady na pracovní sílu a našim klientům peníze! Na této hale Vás rádi přivítáme a ukážeme vám například domy ve výrobě, nebo domy před dopravou za budoucími vlastníky!
Je v ceně doprava? Jaké jsou její omezení?
Jsme schopni zajistit na přání klienta dopravu do všech míst, kde to je fyzicky možné. A to díky našim partnerům, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, a mají v této oblasti obrovské zkušenosti. Cena dopravy je vždy nad rámec ceny domu. Její cena je ale individuální vždy dle domu a dostupnosti.

Maximální velikost přepravovaného domku je 13,2m x 4,3m. Je samozřejmě možné realizovat i větší rozměry, ale to již formou spojení několik modulů. Pro domky, jež jsou takto složeny z více modulů, se doprava řeší na části.

A pokud máte pozemek, kde není možné se dostat dopravou, i to umíme vyřešit a můžeme vám nabídnout stavbu přímo u Vás na pozemku. Kontaktujte nás a i tuto variantu společně probereme!
Můžu si navrhnout vlastní domek?
Ano, je to vítaná možnost. Jsme schopni vyrobit téměř cokoliv - rádi vyhovíme a za rozumnou cenu vyjdeme maximálně vstříc (Změna dispozice, apod. neznamená žádný příplatek). Omezení je jen maximálním rozměrem pro jeden dům, (modul) 13,2 x 4,3m a to kvůli dopravě. Pokud ale tento rozměr nestačí, je možné tyto domky - neboli moduly poskládat dohromady a vytvořit dům větších rozměrů z několika modulů.
Co je v základní ceně zahrnuto? Co je případně možné k domku dokoupit navíc?
V ceně domu základní vybavení - samotná konstrukce domu se světlou výškou 2,5m, okna, dveře, podlaha, kompletní rozvody ZTI, rozvody elektřiny, elektrické olejové topidla. A oproti konkurenci i kompletní koupelna (tzn. obklady, dlažba, WC, umyvadlo, skříňka, zrdcadlo a boiler) Co obsahuje náš dům ABODES v rámci základni ceny najdete i zde.

Chcete k domku terasu? Krásná hliníková okna české výroby, nebo jiný způsob vytápění? Není problém! Díky našim dlouholetým zkušenostem jsme schopni zařídit téměř cokoliv, co domky ABODES prostorově umožňují - podívejte se zde na nejčastější požadavky našich klientů, a nebo nás přímo kontaktujte!
Nebude mi v takovém domě v zimě zima, v létě horko?
Domy jsou určeny k celoročnímu bydlení, tedy nepodceňujeme zateplení, které je v podlaze, stěnách i stropu, jako v plnohodnotném domě! U nás je ve standardu 120 mm u podlah a stěn. V tloušťce 180 mm je střešní tepelná izolace a jedná se o nadstandardní čedičovou vatu. Ale na přání klienta není problém tuto vatu přidat i do ostatních konstrukcí. Náš klient, náš pán!
Co když nemám zařízení inženýrské sítě na pozemku, pomůžete mi?
Nejlepší případ je, když má klient na pozemku vodu, kterou lze případně řešit studnou, a elektřinu. Domy běžně nemají plyn a kanalizaci. I tak na napojení sítí dodáváme jednoduchý plánek k domu. A pro klienty poskytujeme bezplatnou konzultaci, jak zapojit. Pokud to je v dosahu 100 km od haly zrealizujeme Vám i výkopové práce, realizaci patek, napojení domu na inženýrské sítě, či další stavební práce.
Potřebuji dokumentaci pro stavební povolení, pro domek ABODES?
Ano! Dlouhodobě spolupracujeme s FOLZA projekt s.r.o., která má zkušenosti a může dodat studii, konzultace nebo kompletní stavební projekt včetně zabezpečení celého procesu stavebního povolení, včetně komunikace s úřady - neboli inženýring. Neboli vyřídíme za Vás to nejsložitější, vy musíte už “jen” bydlet!
Je možné přes Vás zajistit i financování domu?
Ano určitě! Pomůžeme vám zařídit hypotéku, nebo jiný druh financování, stačí se na nás obrátit přes kontaktní formulář.